• Новак
Трговска марка ликовна уметност „лето -лето I злато“ платно уметност од Данхуи Наи

Трговска марка ликовна уметност „лето -лето I злато“ платно уметност од Данхуи Наи

Rating 
DEN 399.84

Достапност
Производот е достапен

Уметник : Danhui Naisubject : Floral Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има розови и жолти цвеќиња во центарот на рамката. Истакнати бои : Бела, тен, жолта, розова Данхуи Наи е родена во копното Кина и израснато во уметничко домаќинство со нејзиниот татко и мајка на Скулпторот. Нејзината природна страст кон уметноста се водеше преку класичен тренинг што таа ја применува во нејзиното студио Калифорнија за да создаде убави, тренд уметнички дела во најразлични медиуми. Студирала дизајн на ентериер подоцна во Париз и Newујорк. Таа работеше во текстилната индустрија во Менхетен, каде ги продолжи студиите и уметничкиот развој. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Розови и жолти цвеќиња во центарот на рамката.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката