• Новак
Вагнер Термокиет Кк Керамички Диск Кочница Рампа Сет Одговара изберете: 2011-КИА СОРЕНТО, 2013 - ХЈУНДАИ САНТА ФЕ СПОРТ

Вагнер Термокиет Кк Керамички Диск Кочница Рампа Сет Одговара изберете: 2011-КИА СОРЕНТО, 2013 - ХЈУНДАИ САНТА ФЕ СПОРТ

Rating 
DEN 3.33

Достапност
Производот е достапен

Вагнер ТК влошките за сопирачките имаат формулација на триење со нула бакар и единствена интегрално Обликувана технологија За Изолатор (ИМИ) за потивко работење. ПОТИВКО РАБОТЕЊЕ дизајнот специфичен за Апликацијата и уникатното триење во форма на ласер ја шират топлината, звукот и вибрациите за да ги намалат можностите за бучава. ДОЛГ ЖИВОТ супериорниот дизајн на формулацијата ја троши топлината за долготрајни перформанси на триење и намалено избледување на сопирачките. ПОЧИСТИ ТРКАЛА комерцијалната формулација обезбедува супериорни перформанси на сопирање и намалено абење на роторот, помагајќи да се намали прашината на сопирачките. ЕДНОДЕЛЕН ДИЗАЈН ИМИ технологијата интегрира материјал за триење, потпорна плоча и изолатор во подлогата за сопирачките за избрани апликации. ВКЛУЧЕН Хардвер премиум хардвер од нерѓосувачки челик вклучен за избрани апликации. СЕОПФАТНА ПОКРИЕНОСТ влошки За Сопирачките достапни за повеќето возила на патот. НУЛТА БАКАРНА ФОРМУЛАЦИЈА Карактеристики вагнер ОЕ25 формулација на триење со нула бакар.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката