• Новак
Дорман 620-Склоп На Вентилатори За Кондензатор Ц За Специфични Модели На Киа Одговара На Киа Спорт

Дорман 620-Склоп На Вентилатори За Кондензатор Ц За Специфични Модели На Киа Одговара На Киа Спорт

Rating 
DEN 1903.20

Достапност
Производот е достапен

Ова Склопување На вентилаторот За Кондензатор A/C е прецизно дизајнирано за да одговара на вклопувањето и перформансите на вентилаторот за кондензатор на акции на одредени години, марки и модели на возила. Тоа е ригорозно тестирани за да се обезбеди тоа функционира како ефикасно како оригиналниот дел. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Идеална замена - ова склопување на вентилаторот на кондензаторот на климатизерот е дизајнирано да одговара на вклопувањето и перформансите на вентилаторот на кондензаторот на акциите на одредени возила. Комплетен пакет-собранието е дизајниран со истите материјали и компоненти како и оригиналниот дел. Обезбеден квалитет-компонентите се тестираат во лабораториски поставки за да се обезбедат перформанси. Ефективно и сигурно-доверливо производство за многу помалку од истиот дел во застапништвото. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Одговара Изберете : 1995-2002 КИА СПОРТ и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката