• Новак
Вежбање Теретана Ракавици Со Половина Прст Кревање Тежина Завиткување На Зглоб Спортски Вежби Тренинг Фитнес

Вежбање Теретана Ракавици Со Половина Прст Кревање Тежина Завиткување На Зглоб Спортски Вежби Тренинг Фитнес

Rating 
DEN 111.84

Достапност
Производот е достапен

Може да се користи за кревање, вежбање, теретана/машини, велосипедизам, ракавици за завиткување раце или какви било други активности за вежбање кои бараат заштита на рацете. Изработен со висококвалитетен спандекс со мала тежина што дише и стп кожен материјал така што потта може да испари и рацете нема да се прегреат. Флексибилна еластична лента за зглоб и повлечете ги јазичињата на 2 прсти и олеснете го извлекувањето/вклучувањето на ракавиците. 100% Се Перат за лесна нега. Овие ракавици за кревање тежина со половина прст/вежбање зафат се дизајнирани да ги заштитат вашите раце додека овозможуваат целосно слободно движење. Направено со висококвалитетен спандекс што дише со мала тежина и стп кожен материјал, така што потта може да испари и вашите раце нема да се прегреат, додека идеално поставената подлога на дланката штити и помага да се држите за стисок. Флексибилната и растеглива лента за зглоб и преку еластичниот ремен на зглобот со велкро бравата, исто така, нуди максимална заштита и удобност.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката