• Новак
CATCO EPA Стандардно оптоварување Директно вклопување Каталитички конвертор се вклопува Изберете: 2007- Нисан Титан, 2007- Нисан Армада

CATCO EPA Стандардно оптоварување Директно вклопување Каталитички конвертор се вклопува Изберете: 2007- Нисан Титан, 2007- Нисан

Rating 
DEN 1.33

Достапност
Производот е достапен

CATCO Стандардна оценка Директно вклопување Каталитички конвертор - Федералниот компатибилен EPA Compasion CATCO® порасна како светски извор за технолошки напредни каталитички конвертори, производство на напредни решенија за контрола на емисиите и OEM. , обезбедување решенија за задоволување на потребите на клиентите за индустриски и автомобилски компоненти за контрола на емисиите. Искуството и личниот пристап на CATCO кон услугите на клиентите ги наведуваат да станат врвен снабдувач на каталитички конвертори во автомобилскиот центар за автомобили, OEM и индустриските пазари ширум светот. Catcco® се гордее со водење на индустријата во развој на нови производи, ефикасни процеси на производство, квалитетни производи, квалитетни производи, квалитетни производи, квалитетни производи и навремена испорака. From design, testing, formulating of catalyst, to metal forming, welding and final assembly, CATCO sets the industry standard Features and Benefits : Standard Duty, Heavy Duty, Super Duty.Industry's most comprehensive coverage.409 stainless steel shell and neck construction for longer life .Many Direct Fit Converters има OEM стилови на воздухот. 5-годишна гаранција за конверторот на 5-годишно/50,000 милји. CATCO EPA Стандардно оптоварување Директно вклопување Каталитички конвертор FITS Изберете : 2007-2015 Nissan Titan 8 CYL 5,6 L 2007-2015 Nissan Armada 8 Cyl 5.6 L 2007-2010 Infiniti Qx56 8 Cyl 5.6 L 2008-2012 Nissan Pathfinder 8 Cyl 5,6 L и повеќе- Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката