• Новак
Нозе 360° Ротација СОЛАРЕН Погон ПРЕДВОДЕНА Патио Офсет Чадор без Тежина База, Морнарица

Нозе 360° Ротација СОЛАРЕН Погон ПРЕДВОДЕНА Патио Офсет Чадор без Тежина База, Морнарица

Rating 
DEN 2239.84

Достапност
Производот е достапен

Луксузниот чадор за внатрешен двор е добар придружник на отворено. Овој чадор за поместување на дворот е со дијаметар до 10 стапки и обезбедува голема засенчена површина за да ве заштити вас и вашето семејство од сонцето. Изработен од висококвалитетна алуминиумска прачка обложена со прав и полиестерски влакна, чадорот за двор е доволно издржлив за да се користи долго време. Покрај тоа, отворот на врвот на чадорот овозможува да тече свеж воздух, создавајќи удобно опкружување за. ти. И рачката за лизгање и едноставниот систем за навалување ви овозможуваат да го прилагодите чадорот под кој било агол. Можете исто така слободно да го ротирате чадорот во положбата што ја сакате. Најважно е дека чадорот за поместување има 24 LED светла напојувани од. соларни панели, кои можат да обезбедат совршено осветлување ноќе. Ако го барате овој производ, не двоумете се да нарачате!. 32 ЛЕД светла за совршено осветлување во текот на ноќта. Се напојува со соларни панели за да заштеди енергија. Алуминиумската прачка обложена со прав спречува ' рѓа и гребнатини. Полиестерската ткаенина отпорна на временски услови обезбедува долгорочна употреба. Чадорот може слободно да ротира 360° за да ја достигне идеалната положба. Крошна од 10 стапки обезбедува голема површина во сенка. Едноставниот систем за навалување овозможува брзо прилагодување под кој било агол. Дизајнот на вентилација го одржува воздухот да тече. Спецификации. Боја : Беж/Тен/Портокалова/Бургундска/Сина/Тиркизна/Морнарица. Материјал : Челик, алуминиум, полиестерска ткаенина. Вкупни димензии : 10 "х 7.5" (Л х Ч). Нето тежина : 30 фунти. Број на ребра : 8. Број на светла : 32. Препорачај база : 1394389962,1940127432. Пакетот вклучува : . 1 x 10ft соларен офсет чадор со вкрстена основа ● Светли И Соларни Светла : Усвојување на 32 ВГРАДЕНИ LED светла, чадорот напојуван од соларни панели на врвот на столбот. Таа има за цел да заштеди енергија на зелен и ефикасен начин без потреба од електрична енергија или кабел за напојување. ● Издржлив Материјал : цврстиот алуминиумски столб обложен со прав спречува ' рѓосување или гребење на офсет чадорот. Издржливиот капак е изработен од полиестерска ткаенина отпорна на вода, УВ И избледување, што може да го продолжи работниот век. ● Ротација од 360° и Прилагодување Без Напор : можете да го свртите столбот според претпочитаната положба. Покрај тоа, рачно подигнување и лесен систем за навалување нудат погодност за прилагодување на сенката под различни агли. ● Двоен Отвор за Ветер и Голема Површина На Сенка : дизајнот со двојна вентилација На ветерот на врвот на чадорот со голем дијаметар го одржува воздухот да тече, така што можете да се чувствувате поудобно кога седите под големата засенчена површина. ● Инсталација и Известување : отстранливиот столб го олеснува поставувањето и складирањето за кратко време. Овој чадор доаѓа со вкрстена основа, но работи подобро со држач за основна тежина. Можете исто така да поставите вреќи со песок, блокови или бетон врз основата за да додадете повеќе сила во основата.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката