• Новак
Сијалици на фаровите 6000k - За Хонда Цивил договор 2008 година - купе

Сијалици на фаровите 6000k - За Хонда Цивил договор 2008 година - купе

Rating 
DEN 0.33

Достапност
Производот е достапен

Спецификации : . 9005 (висок зрак) + H11 (низок зрак). 1. Состојба : 100% сосема ново / никогаш не се користи. 2. Напон : DC 9-32 V (Fit 12 V, 24 V возило). 3. Енергија на предните светла : 120 W/сет (60 W/сијалица). 4. IP стапка : IP68. 5. Тип на LED : LED LED (Blightивотно светло). 6. Агол на зрак : 360 °. 7. Температура на бојата : 6000k бело. 8. Теорија за дисипација на топлина : Технологија на топлински цевки + A380 Алуминиум загреана. 9. Оперативен живот : > 50000 ч. 10. Оперативна температура : -40 - +80 ° C. 11. Апликација : светла на предните светла. 12. Број на светилки : 4. 13. Да се ​​вклопи : Комплет за фарови. 14. Поставување на возило : пред. 15. За неколку најнови години направете автомобили (околу 0,1%), Германија автомобили, Доџ, epип, Тојота, Нисан, Форд, Chevy Cars и DRL моделот можеби ќе треба да додадат отпорници на оптоварување (не вклучително) за да престанат да трепкаат проблем или да поправат порака за грешка во грешка . Карактеристики : . 1.100% нови / никогаш не се користат и добро спакувани во кутијата за малопродажба. 2. Оперативна температура : -40 ° C ~ +80 ° C. 3.Беј Ангел : 360 степени. 4.Сокорна температура : 6000k бело. 5. Незгоден дизајн, паметен ефикасен систем за ладење брза дисипација на топлина. 6. Висок квалитет на дисипација на топлина на алуминиум обезбедува безбеден опсег на температура. 7. Најдобра потрошувачка на енергија од халогената сијалица, заштеда на енергија. 8. 9. 11.Lumens : 6000lm/сијалица 12000lm/пар. . Содржина на пакет : . 4 PC LED светло. 9005 (висок зрак) + H11/H9/H8 (низок зрак) 【300% посветла од халоген】- врвни чипови за автомобили со автомобилска класа со 120 W, 12,000lm по пар, 6000k ладно бело. Дизајнот на супер фокусиран зрак Обезбедува поширок и подалечен опсег на осветлување кој е 3 пати посветла од вашата оригинална халогенска сијалица . 【10 минути лесна инсталација】- скоро 1 : 1 мини дизајн исто како халоген, совршено вклопува во вашето куќиште и фабрички приклучоци без никакви модификација, само приклучување и играње . 【Може ли автобус подготвен за 98% возила】 : Сијалиците на Quayub се подготвени од Canbus кои работат со 98% од компјутерскиот систем на возилото без кодови за грешки . 【над 5.0000 часа животен век】 - целото авијација алуминиумско тело , уникатен дизајн на топлински мијалник со шуплина и 1.2000rpm турбо кул вентилатор обезбедуваат супер способност за ладење, што обезбедува подолг животен век до 5,0000 часа . Белешка】 - Системот за филтрирање може да не биде 100% точен или ажуриран, ажуриран, ажуриран, ажуриран, Проверете го упатството на вашиот сопственик или бројот на делот на вашите оригинални светилки за да ја потврдите големината на сијалицата. Погледнете во "" Како да ја изберете вистинската големина на сијалицата "" во описот на нашиот производ. ".

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката