• Новак
Трговска Марка Ликовна Уметност Барселона Шпанија Сино Теал Хоризонт Платнена Уметност Од Мајкл Томпсет

Трговска Марка Ликовна Уметност Барселона Шпанија Сино Теал Хоризонт Платнена Уметност Од Мајкл Томпсет

Rating 
DEN 1.33

Достапност
Производот е достапен

Уметник : Мајкл Томпсетсубјект : Градски Пејзаж : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија има син акварел хоризонт На Барселона, Шпанија.Уметноста и дизајнот секогаш беа омилените предмети На Мајкл на училиште. Тој имаше среќа да добие работа како графички дизајнер во една од најпрестижните издавачки компании во лондон. По 12 години Мајкл Томпсет донесе одлука да продолжи со полно работно време кариера создавајќи своја работа. Слободата и времето за да можат да се фокусираат исклучиво на сопствените проекти беше прекрасно искуство. Иако Мајкл сака да експериментира со различни стилови и теми, неговиот главен фокус е на уметноста на мапите. Тој ужива во потрагата по уникатни и интересни начини за прикажување на нешто што е многу познато. Мапите се визуелни претстави на светот во кој живееме, свет кој е неверојатно разновиден. Освен мапите, Томпсет создава и урбани знаменитости и дизајни на градски пејзажи. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. син акварел хоризонтот На Барселона, Шпанија.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката