• Новак
Аурига 14к Жолто Злато Создаде Обетки Со Обетки Од Сафир Лак За Жени

Аурига 14к Жолто Злато Создаде Обетки Со Обетки Од Сафир Лак За Жени

Rating 
DEN 1.33

Достапност
Производот е достапен

Карактеристики : Чистота На Материјалот : 14кстоун Тип_1 : Сафир, Создадена Лабораторија Боја На Камен_1 : Сина Количина_1 : 2 должина На Предметот : 7,5 мм карактеристика : Процес На Цврсто Производство : Леано Материјал : Златна Комплетност : Комплетна (вклучени се сите камења)Форма На Камен_1 : Големина На Срцев Камен_1 : 4 ммвидит на Ставка : 9 тип На Накит : обеткиген : Женска Материјална Боја : Затворање Со Жолта Облека : тип На Пост И Туркање назад : Метод за Создавање Копчиња_1 : создадена лабораторија Месец На Раѓање : (09) Септември Месец На Раѓање_1 : (09) септември стил На носење : Роден Камен Сите Тежини И Мерења се приближни и може малку да се разликуваат Од наведените информации спецификации на производот : аурига 14к жолто злато создаде Обетки од Сафир Лак За Жени Елегантно Изработени Со Највисок Квалитет За Луксузен Сјај И Чувство. Прибл. Тежина - 1,18 грам, Должина-7,5 мм, Ширина - 9мм. Безвременски Дизајни : нашата колекција накит содржи безвременски дизајни кои ги надминуваат минливите трендови. Од деликатни и минималистички парчиња до смели и додатоци за правење изјави, секој дизајн е внимателно изработен за да се одржи класична и трајна привлечност. Овие парчиња накит без напор ја издигнуваат секоја облека и можат да се уживаат во годините што доаѓаат. Луксузно Одделение : Нашата колекција накит ги вклучува само најдобрите достапни материјали. Ова вклучува употреба на висококвалитетни благородни метали како Што СЕ 10к И 14к Злато, Платина и Сребро од Сребро кои се извори исклучиво. Скапоцените камења Од највисок Калибар, Како Што Се Дијаманти, Рубини, Сафири и Смарагди се прецизно избрани поради нивната исклучителна Боја, Јасност и Сјај. Употребата на премиум материјали гарантира дека секое парче зрачи Со Луксуз и Ја Одржува Својата Убавина со генерации. Уверени Набавки : Купувањето Од Аурига Фин Накит значи ветување дадено на клиентот додека го купува предметот за накит на кој може да му верува и да верува Во Квалитетот, Автентичноста и Вредноста на Накитот што го купуваат. Луксузно Пакување Подароци : Нашето пакување со луксузни подароци е совршен начин да ги натерате членовите на вашето семејство да се чувствуваат посебно На Нивните Родендени, да ја прослават љубовта и посветеноста на Годишнината и да Ја Почитуваат прекрасната врска што ја споделувате во секоја Пригода. Тоа е срдечен начин да и покажете на сопругата колку се грижите, да изразите благодарност до вашата мајка, да направите вашата ќерка или син да се чувствуваат сакани, да ја зајакнете врската со вашата сестра, да донесете насмевка на лицето на баба и дедо, да ја расипете вашата омилена тетка или да изразите благодарност и пријателство на вашите најдобри пријатели.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката