• Новак
Јас-Кривично Дело Патики Следниот Стил-ЦД

Јас-Кривично Дело Патики Следниот Стил-ЦД

Rating 
DEN 0.67

Достапност
Производот е достапен

Објавен на легендарниот Креативен Фанк отпечаток во 1985 година, 121 "Кривични Патики" првично излезе како едностран сингл од 45 ВРТЕЖИ во МИНУТА, а потоа и како 12" винил верзија со патеката "Следен Стил" на страната Б. За ова специјално издание, верзијата 12" е комбинирана со верзијата 45 за вкупно 3 песни - така што ќе ги добиете мешавината 7" и 12" заедно во едно пакување, ново ремастерирано за ова ексклузивно издание. Јас 2 Јас-Кривично Дело Патики / Следниот Стил-ЦД.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката