• Новак
Starвезда К овален оригинален опал три камени камени срце ветувачки венчален прстен во КТ бело злато големина женски возрасни

Starвезда К овален оригинален опал три камени камени срце ветувачки венчален прстен во КТ бело злато големина женски возрасни

Rating 
DEN 799.84

Достапност
Производот е достапен

Атрактивната starвезда к овална 9х7 ​​оригинална опал три 3 камени ветувања за венчаница за венчавки, изработени во 10 кт бело злато. Овој атрактивен дизајн е монтиран со 1 камен 0,860 карати, поставени бели Iridescent овални опал I2-I3, јасност, 2 камења 0,020 карати вкупна тежина, сет на тркалезниот бел дијамант L-M боја i3 јасност. Овој производ мери широк 7,00 мм, долг 9,00 мм. Гаранција. Гаранција : - Оваа ставка е опфатена со. Оваа ексклузивна покриеност на животниот век го нудат само Fine Jewe Lers, затоа ве молиме купувајте со доверба, нашиот квалитет е загарантиран за живот! Металната тежина може да варира со големината на прстот и изборот на метал. Овој производ ќе испорача во рок од 7 дена (а) од време на редот. Femaleенски метал за возрасни : 10 k T бело злато (со родиум позлата). Овој прекрасен дизајн е дел од ексклузивната колекција за накит на Starвезда К. Starвездата К, е реномиран американски семеен бизнис со седиште во Newујорк од 1986 година, користи само со највисок квалитет на материјали и гордо ќе застане зад сите нејзини производи . Опал : родител за октомври. Од грчкиот `Опалиос`, што значи„ промена на бојата “. Симбол на надеж и верност за виножитото заклучен во него, инспирира вистинска loveубов и носи доверба . гаранцијата за живот, исклучиво понудена од Fine Jewe Lers. Висока кратка накит кутија и пакување за подароци. Димензии : Ширина : 7,00 мм должина : 9,00 мм. Femaleенски. Возрасен.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката