• Новак
Почетна Динами Оптимум Малин француски Земја Цветни Површина Килим, Црна Беж, 7 '8 x10 ' 4

Почетна Динами Оптимум Малин француски Земја Цветни Површина Килим, Црна Беж, 7 '8 x10 ' 4

Rating 
DEN 2.33

Достапност
Производот е достапен

Украсете ги вашите подови со привлечен, ботанички дизајн На Оптималниот тепих Во областа Малин со Домашна Динамика. Лиснат цветен мотив во неутрални нијанси и пријатен, среден куп додава стилска привлечност и добредојдено чувство во вашиот простор. Меките полипропиленски предива со моќност нудат удобност под нозете, а конструкцијата што не пролева е отпорна на избледување и дамки, што ја прави идеална за области со голем сообраќај. Поддршката од јута помага да се одржи обликот и убавината на вашиот килим со текот на времето. ЦВЕТЕН ДИЗАЈН : Оптималниот тепих Од областа Малин е дизајниран со лиснат цветен мотив во неутрални нијанси што додава стилска привлечност на вашиот под. Тепихот со среден куп е мек и обезбедува пријатно чувство за вашиот простор. ВИСОКОКВАЛИТЕТНИ И ИЗДРЖЛИВИ : полипропиленските предива се наѕираат во конструкција што не пролева и е издржлива и дизајнирана да трае, дури и во области со голем сообраќај. Подлогата од платно од јута помага да се одржи обликот и убавината на килимот со текот на времето. СОВРШЕНО ВО СЕКОЈА ПРОСТОРИЈА : свилените предива нудат удобност под нозете, а модерниот цветен дизајн ќе го собере секој простор и традиционалните и современите декори. Ставете го во вашата дневна соба, трпезарија, дувло, спална соба, влез или канцеларија. ЛЕСНО ЧИСТЕЊЕ И НИСКО ОДРЖУВАЊЕ : лесниот за чистење полипропиленски материјал е мало одржување и избледува и отпорен на дамки. Размачкајте дамки или истури веднаш. Користете средство за чистење теписи по потреба. Исушете темелно. Редовно вакуумирајте. НАЈДОБРА АМОРТИЗИРАНА ПОДЛОГА за ТЕПИХ : Се Препорачува да се користи Со Ултра Стоп Не-Лизгачка Амортизирана Подлога за Тепих - продадена одделно. Пронајдете ја подлогата за тепих со барање стил# B0011 VS6 W6 и изберете ја големината што најдобро функционира за вашиот килим. СТАНДАРД 100 ОД ОЕКО-ТЕКС СЕРТИФИЦИРАН : Стандард 100 Од Оеко-Текс е една од најпознатите светски етикети за текстил тестиран за штетни материи. Овој тепих е тестиран за штетни материи и е безопасен за здравјето на луѓето.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката