• Новак
Спортниер И23-86000-Внатрешна Течност Велосипед Тренер Штанд

Спортниер И23-86000-Внатрешна Течност Велосипед Тренер Штанд

Rating 
DEN 1001.76

Достапност
Производот е достапен

Тешко е да се мотивирате да одите во теретана. Времето може да биде лошо, можеби нема да сакате да вежбате пред други луѓе, или можеби ќе ви недостасува време. Нема повеќе изговори! Со Поспортскиот Велосипед, ќе можете да уживате во фантастичен тренинг од удобноста на вашиот дом. Без разлика дали сте искусен велосипедист или целосен почетник, овој велосипед е токму она што ви треба за да ја подигнете вашата кондиција на следното ниво. Оваа прекрасна алатка за вежбање го држи вашиот велосипед на место и имитира скапи стационарни машини за велосипеди. Ќе ја подобрите вашата сила и издржливост за кратко време. Колку посилно педалите, толку повеќе отпор ќе се соочите. Ќе се чувствувате како вистинско возење велосипед! Специјализираното тркало за намалување на бучавата ќе ги направи вашите тренинзи тивки и може да бидат. Уште подобро, намалениот дизајн на триење го продолжува животниот век на вашите велосипедски гуми за максимално време на возење. Секој искусен велосипедист може да потврди дека флуидноста е клучот за одличен штанд за вежбање велосипеди. Тркалото со отпорност на течност го елиминира непријатното, оттргнувачко вртење, можете да вежбате во секое време од денот без да ги вознемирувате оние околу вас - вашата девојка, куче и незадоволните соседи. Sportneer Y23-86000-18 Затворен Течност Велосипед Тренер Штанд (250 Фунти) : заштеда На Простор, преклопен, ergономски дизајн е идеален за лесно складирање. Унибоди штанд обезбедува удобно искуство и брзо склопување. Работи под 50 d B за тивка околина. Силниот, издржлив челичен држач обезбедува безбедност за време на вежбањето. Компатибилен со велосипеди од 26 во. до 28 во. И 700с.Максимален капацитет : 250 фунти. Вклучува блок за подигање на предните тркала, ражен за брзо ослободување, завртки и комплет алатки за монтирање и упатство за употреба.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката