• Новак
Трговска марка ликовна уметност „Конзервирање кујна III“ платно уметност од Бет Гроув

Трговска марка ликовна уметност „Конзервирање кујна III“ платно уметност од Бет Гроув

Rating 
DEN 799.84

Достапност
Производот е достапен

Уметник : Бет Гровесубјект : Кујностил : Котгепродукт Тип : Галерија-обвиткано платно Арт. Квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „Конзервирање кујна III“ платно уметност од Бет Гроув.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката