• Новак
Еден Од Еден Вид Рачно Изработени Племенски Племенски Волна Област Килим Портокал 9

Еден Од Еден Вид Рачно Изработени Племенски Племенски Волна Област Килим Портокал 9

Rating 
DEN 2.67

Достапност
Производот е достапен

Богатата текстилна традиција на западна Африка ја инспирираше Племенската колекција на килими со рачни јазли. Инкорпорирајќи мешавина од геометриски мотиви, во палети кои се движат од земјени до живописни, овие килими носат чувство на енергија, како и кадифна текстура во секоја просторија. Вистинска Големина : 5 ' 10 "х 7 '10". 100% Волна, Рачно Заврзана, Изработена во Пакистан. На еден вид килими им требаат минимум 4 месеци за да се завршат рачно. Нашите Занаетчии продолжуваат да користат техники што се пренесуваат од генерација на генерација занаетчии, ткајачи и бои. Направени со употреба на бои од растително потекло кои создаваат богати, заситени бои, нивното потекло значи дека се еколошки свесни и ослободени од груби хемикалии и синтетички соединенија. Поради уникатната природа на секое парче, несовршеностите во овие килими се дел од нивната убавина што треба да се слави во вашиот дом.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката