• Новак
Империјал 1 10CT TDW Diamond 10K бело злато мајка и дете ѓердан

Империјал 1 10CT TDW Diamond 10K бело злато мајка и дете ѓердан

Rating 
DEN 2.00

Достапност
Производот е достапен

Слатка и сентиментална оваа шармантна ѓердан мајка и дете е совршен начин за славење на посебната врска помеѓу мама и дете. Изработено во 10к бело злато, овој ѓердан има отворена рамка за срце, обложена со кружни дијаманти, приклучувајќи помало полирано срце во нејзината база. Овој значаен дизајн ја прикажува lубовната врска помеѓу мајка и нејзиното дете. Сјајни со 1/10 КТ ТВ од дијаманти и заврши на полиран сјај, приврзокот се суспендира по ланецот на јаже од 18,0 инчи, кој обезбедува со затворач на пролет. Совршен подарок на мајка ти на денот на мајката. Природен дијамант. Јасност : I2. Боја : H-I. Поставување : Пав.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката