• Новак
Сунѓер За Брусење На Мала Површина, Фин Медиум

Сунѓер За Брусење На Мала Површина, Фин Медиум

Rating 
DEN 271.84

Достапност
Производот е достапен

СУНЃЕРИТЕ ЗА Брусење ОД 3М се дизајнирани за брусење дрво, боја, метал, пластика или гипс картон. Овој сунѓер има конвенционални абразиви ОД 3 МЕТРИ и е направен со издржлива, флексибилна пена. Обликот на блокот го олеснува држењето и песоците рамни, контурирани или неправилни површини. Брусењето е составен чекор во подготовката на површината за примање облога. За најдобри резултати од брусењето, песок со зрното на површината и работете низ низа гриз, од груб до многу фин, прескокнувајќи не повеќе од една ронка помеѓу секој чекор на брусење. Добро/Средно. Сите цел брусење сунѓер. Исплакнете и Повторно Користете. Користете влажно или суво. 24./цс.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката